Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter

Haldor Topsøe Cup 2017


Dato og tid

Lørdag d. 20. maj 2017 kl. 08:00 til søndag d. 21. maj 2017 kl. 18:00

Tilmeldingsfrist

Lørdag d. 20. maj 2017 kl. 11:00

Sted

Haldor Topsøe Cup
Adresser fremgår af indbydelsen
3600 Frederikssund
Denmark

Arrangør

Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter
+45 30954375
info@brocup.dk

Dette stævne er åbent for de jolletyper og aldersgrupper som fremgår af Notice of Race (NOR).

Stævnet er 2. del af Dansk Sejlunion Grandprix 2017 (nyt navn for tidligere års TORM Grandprix), og desuden 1. del 
af Isefjordkredsens kredsstævne. 

Husk at købe madbillet her på siden - billetten giver adgang til fællesspisning for sejlere med påhæng lørdag aften i et stort telt på Torvet i Frederikssund. 

Der er byfest i Frederikssund lørdag den 20. maj. Derfor vil der være madboder i gaderne og en masse aktiviteter som man kan hygge sig med - det gælder både for sejlere som har afsluttet dagens sejladser, og for medrejsende forældre, ægtefæller, kærester og søskende.

Tip: Snup en sandwich i en madbod, og spis den på 'Tippen' hvor du kommer helt tæt på de dygtigste sejleres kapsejladsbane.

Læs mere om stævnet på www.haldortopsoecup.dk.

Deltagerliste

Navn Billettype Sejlklub
Alexander Menne Baunsgaard Optimist C FMJSC
Anders From Laursen Laser Standard Hellerup Sejlklub
Andreas Bendtsen Zoom 8 Holbæk
Andreas Krabbe-Christensen Laser Radial KDY
Anna Munch Laser Radial KBL
Anne-Julie Schütt 49'er FX Horsens Sejlklub
Anne-Marie Rindom Laser Radial Horsens Sejlklub
Anton Boa Tera Sport Sejlklubben Køge bugt
Asger Bak Regueira Zoom 8 FMJSC
Asger Maar Optimist B Yachtklubben Furesøen
Calle Hulthin Sørensen Nacra 17 Thurø Sejlklub
Caroline Galatius Andwrsen Optimist C Yachtklubben Furesøen
Caroline Saabye Simonsen Laser Radial Middelfart Sejlklub
Carsten Faubel Laser Standard Sejlklubben Neptun Vejle
Cecilie Amalie Tønder Europe Herslev Strand Sejlklub
Christian Gunni Laser Standard KDY
Christian Jørgensen Laser Standard Yachtklubben Furesøen
Christian Lumby Hobie 16 Spi FMJSC
Christian Møller Fællesspisning (for ikke-sejlere) Frederikssund Sejlklub
Christian Spodsberg Laser Radial Oure
Christian Søborg Følgebåd indgår i redningsberedskab Frederikssund
Christian Vedtofte Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Christian Winkler Laser Radial Horsens Sejlklub
Cirkeline Andersen 29'er TSK/MS
Clara Dahlberg-Garde Europe Yachtklubben Furesøen
Clara Roskjær Møgeltoft Nielsen 29'er Kongelig Dansk Yachtklub
Clement Åsholm-Bradley Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Cosmo Villum vallentin Lassen Optimist C Holbæk Sejlklub
Daniel Hopmann Europe Yachtklubben Furesøen
Daniel Whittle Zoom 8 sejlklubben køge bugt
Ditte Rine Dyhre-Petersen Laser 4.7 Kolding Sejlklub
Eik Skagen Optimist C Frederikssund
Ellen Schouw Nielsen Europe Marselisborg Sejlklub
Emil Gundborg Optimist A Yachtklubben Furesøen
Emilie Ditlev Jørgensen Optimist B SKS
Emmeline Maar Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Estella Kern Europe HS/Oure
Finn Beldring Laser Standard Yachtklubben Furesøen
Flemming Nilsson Hobie 16 Spi Hornbæk Både Klub
Frederik Just Melson 49'er Aarhus Sejlklub / Middelfart Sejlklub
Frederik Lundberg Optimist C Yachtklubben Furesøen /Nivå bådelaug
frederik ragan melbye Optimist A Snekkersten Skotterup Sejlklub
Freja Eriksen Optimist C Holbæk sejlklub
Frida kirkebjerg Optimist B FMJSC
Gustav Dalkiær Skydsgaard Laser Standard KDY
Hedvig Houmann Laser 4.7 Christianstads segelsällskap C4SS
Henrik Sø Kristensen Europe Kaløvig Bådelaug
Holger Virgil Hansen Ekstrand Optimist B Roskilde
Ian Millek Optimist B Kalundborg
Iben Dam Schmidt Europe KBL
Isabell Schlegel Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Jakob Lejbølle Hansen Laser Radial Skolerne i Oure
Jan Moritz Grigat Zoom 8 Gråsten Sejlforening
Jan Peter Grigat Følgebåd indgår i redningsberedskab Graasten Sejlforening
Jeppe Nielsen Optimist C Frederikssund
Jeppe Stærgaard Europe Yachtklubben furesøen
Jesper Bergmann Fabrin Zoom 8 YachklubbenFuresøen
Jes Rørbech Laser Standard Hellerup
Joakim Salskov-Iversen 49'er Hellerup Sejlklub/Yachtklubben Furesøen
Johan From Laursen Optimist A Hellerup sejlklub
Johannes Sidelmann Olsen Optimist C Roskilde
Jonas Flyger Zoom 8 Thurø Sejlklub
Jonas Ullmann Europe Sletten Bådeklub
Jonathan Falk Poulsen Fællesspisning (for ikke-sejlere) Frederikssund Sejlklub
Josefine Nøjgaard 29'er Hellerup Sejlklub
Josephine Frederiksen Nacra 17 Kaløvig Baadelaug
Josephine Heegaard Laser 4.7 Egå Sejlklub
Julie Erhardsen Laser Radial Egå sejlklub
Karoline Holm Optimist B Frederikssund
Kasper Kosloff Zoom 8 Helsingør Sejlklub
Kasper Spodsberg Laser 4.7 MS
Katrine Bendix Krogh 49'er FX Kaløvig Bådelaug
Kaya Lehmann Optimist A Hellerup
Kenneth Vedel Buchardt Frederiksen Laser Standard Sønderborg Yacht Club
Kim Olesen Laser Standard Struer Sejlklub
Klaes Meier-Andersen 49'er Aarhus Sejlklub
Kristian Præst Europe Kaløvig bådelaug
Kristine Gravenhorst Optimist B Frederikssundsejlklub
Lara Raunkjær Stubdrup Optimist A Yachtklubben Furesøen
Lars Christoffersen Følgebåd indgår i redningsberedskab Thurø sejlklub
Laura Kragh Frederiksen Laser Radial Egå Sejlklub
Laurits Vinter 29'er Aarhus Sejlkluib
Legolas Storm Lassen Laser Standard Holbæk sejlklub
Lene Grove Fællesspisning (for ikke-sejlere) Kerteminde
Liva Nygaard Zoom 8 Skovshoved Sejlklub
Lærke Ilsøe Nørgaard 49'er FX YF/Kdy
Mads Emil Lübeck 49'er Hellerup Sejlkulb
Mads Jørgensen Zoom 8 FMJS
Magne Henriques Optimist B Yachtklubben Furesøen
Malene Stenius Petersen Europe Kolding/Oure
Marianne Boye Møller Fællesspisning (for ikke-sejlere) Frederikssund Sejlklub
Maria Victoria Bøggild Optimist B Vallensbæk Sejlklub
Marie-Louise Harboe Europe Faaborg/Oure
Marie Maier Optimist B Vallensbæk
marius ragan melbye Optimist B Snekkersten Skotterup Sejlklub
Martin Aaberg Laser Radial Oure/Fredericia Sejlklub
Martin Aamann Jessen Laser Standard Egå Sejlklub
Mathilde Graversen Hobie 16 Spi Skovshoved Sejlklub
Michael Faubel Laser Standard Sejlklubben Neptun Vejle
Michael Hansen 49'er FX FS
michael melbye Følgebåd indgår i redningsberedskab Snekkersten Skotterup Sejlklub
Michala Norsell Laser Radial KDY
MIE Elbek Europe KBL
Mikkel Mogensen Europe yachtklubben Furesøen
Mikkel Petersen 29'er Skolerne i Oure
Morten Grove Fællesspisning (for ikke-sejlere) Kerteminde
Natacha Saouma-Pedersen 29'er Kongelig Dansk Yachtklub
Nataline Schlegel Optimist A Yachtklubben Furesøen
Nathalie Staunkær Klug Følgebåd indgår i redningsberedskab Sejlklubben Neptun, Vejle
Nathalie Staunkær Klug Optimist B Sejlklubben Neptun, Vejle
Nicolai Bækgaard 29'er Yachtklubben Furesøen
Nicolai Mikkelsen Laser Standard Sejlklubben Køge Bugt
Nikolai Tiedemann Europe Kaløvig Bådelaug
Nora Kenting Hansen Optimist A Hellerup
Oliver Skafte Tera Sport Sejlklubben Køge Bugt
Oliver Ørting 29'er Præstø Sejlklub / Roskilde Sejlklub
Oscar Biering Laser Standard Sejlklubben lynæs
Oscar Hendriksen Zoom 8 Fyresøen Yachtclub
Oscar Thule Optimist A Fredericia
Oscar Thule Følgebåd indgår i redningsberedskab Fredericia
Patrick Döpping Laser Standard Egaa sejlklub
Peter Krabbe-Christensen Hobie 16 Spi Skovshoved Sejlklub
Rasmus Bergmann Fabrin. Europe Yachklubben Furesøen
Regitze Gravenhorst Optimist C Frederikssundsejlklub
Rune Meedom Cramer Europe KBL / Skive Sejlklub
Rune Schoelzer Europe Yachtklubben Furesøen
Ryan Seaton 49'er CSC/RCYC
Sara Emilie Vinding Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Scott Hansen Laser Radial Egå Sejlklub
Sebastian Bjergaard Zoom 8 Kolding Sejlklub
Silas Lambertsen Optimist C Roskilde Sejlklub
Sille Flyger Optimist C Thurø Sejlklub
Simon Christoffersen Zoom 8 Thurø Sejlklub
Simone Dahlberg-Garde Zoom 8 Yachtklubben Furesøen
Sofia Braad Optimist A Hellerup Sejlklub
Sofie Slotsgaard Laser Radial Fredericia Sejlklub / Egaa Sejlklub
Sune Bak Regueira Optimist B FMJSC
Teit Hornbak Laser Standard Hellerup Sejlklub
Thomas Arthur Jørgensen Optimist A Yachtklubben Furesøen
Thomas Holmgaard Ring 29'er Vallensbæk Sejlklub (VSK)
Thomas Millek Optimist C Kalundborg
Thorbjørn Beldring Laser Standard Yachtklubben Furesøen
Tina Friis Poulsen Fællesspisning (for ikke-sejlere) Frederikssund Sejlklub
Torbjørn Bak Regueira Laser Radial FMJSC
Tveit Sigurd Laser Standard Skovshoved / KNS
Valdemar Juul Optimist B Thurø Sejlklub
Veronica Torp 29'er Yachtklubben Furesøen
Victor Lomholt Optimist B Roskilde
Viktor Alexander Lindstrøm Optimist C Nivå Bådelaug
Viktor Lei Lamberg Zoom 8 Kaløvig Bådelaug
Yasmin Christoffersen Zoom 8 FMJSC

Kontaktinformationer til arrangør

Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter
+45 30954375
info@brocup.dk